piątek, 21 grudnia 2012

Kartki świąteczne...

Święta to taki czas, gdzie nie tylko śpiewa się kolędy, zajada niezdrowe rzeczy, dla nas to czas spotkań w gronie rodzinnym, jednakże nie ze wszystkimi spotkać się uda- za krótki ten czas świąt ;-).
Humor poprawił mi się mocno jak Tato zadzwonił wczoraj i przystał na naszą propozycję przygotowania świąt, mimo zmęczenia, braku śniegu, a przed wszystkim słońca jakoś pogodniej się zrobiło i udaje się zrobić wiele rzeczy, dzisiaj o kartkach świątecznych jakie wykonujemy.
Na pewno brakuje im wiele do "cudownego wyglądu" jak u Dominiki, ale są to nasze kartki zrobione
z sercem dla Adresata, oczywiście są kartki świąteczne dla Strażaków, dzisiaj dzieci wykonywały inne- dla Swoich Pań w szkole.
Szymon na swoich zajęciach u Koryny, nauczył się pracować nową metodą, którą postanowiliśmy wykorzystać do zrobienia tych kartek.
Potrzebne: biały papier, pastele olejne, gęsta farba, pędzel, pomysł, patyczek, brokat i wiele innych fajnych rzeczy ;-)
Kolorowanie białej kartki pastelami- zamalowanie jej różnymi kolorami- to działanie Magdulki, resztę kazała pod swoje dyktando zrobić mamie, bo była zmęczona/ mamo ty rób ja jestem zmęczona/ na gałązce wisi bombka z napisem Wesołych Świąt od Madzi
Pomysł Szymka, mi bardzo się podoba, a także to że od początku do końca pracował z ogromnym zaangażowaniem nad swoją kartką, wiedząc Komu ją ma dać :-)
 Są też inne, inaczej wykonane, ta poniżej była dla Strażaków z JRG-8
 Aniołki jak widać są wszędzie ;-) na kartce dla JRG2 też :-)
Rano Dzieci maja swoje Jasełki w szkołach i Wigilie, ja uciekam do kuchni
pozdrawiając serdecznie
ps.  Ciastka i pierniczki smakowo są wspaniałe- mniam mniam
Dzisiaj jedziemy jeszcze do kliku jednostek PSP, niestety nie uda nam się odwiedzić wszystkich ale chcemy chociaż jutro przed moim wyjazdem złożyć życzenia naszym Strażakom z OSP...- ale plany to jutro, wieczorkiem - fotorelacja z jasełek w szkole Madzi :-)

2 komentarze:

 1. hej Aniołki! Pewnie przygotowania pełną parą idą? Karteczki piękne , takie kolorowe i aniołkowe..:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Magdalena chichra się oglądając krecika Chłopaki na basenie, a ja myślę ....
   pa

   Usuń