poniedziałek, 9 września 2013

Okulary...

Jak wszyscy wiedzą, jest to dosyć kosztowna biżuteria ;-) dla tych, którzy ową nosić muszą. Dla Madzi jest to ogromny element zainteresowania, kolejna stereotypia, ale tylko do chwili kiedy upatrzonej osobie owe zdejmie i .... powygina lub wyjmie szkiełka. Niestety nie zawsze jest mama w pobliżu, a wpisanie ostrzeżenia - informacji w karcie szkolnej- dopiero od dzisiaj będzie ....respektowane skutkiem- ZAKAZU ZBLIŻANIA.
A o czym dzisiaj? - o mało przyjemnym zdarzeniu w szkolnej świetlicy. Magdalena okulary pani M., upatrzyła sobie już w roku ubiegłym, ale dopiero teraz zamierzenie udało się zrealizować- tylko dlatego,
że pani zmniejszyła dystans- wzięła Magdalenę na kolana podczas rozmowy i była zbyt wolna, aby odpowiednio zareagować- stop, to moje, puść- pewno doszło do "walki o okulary", im Ktoś mocniej ciągnie, tym mocniej Magdalena trzyma.
Rozmowa skończyła się u P. Dyrektor, chciano abym zapłaciła za naprawę okularów. Jest mi przykro, ale dziecko przebywało w szkole pod opieką nauczycieli, którzy wiedzą jak szybka jest Magdalena i co lubi ;-)
            Szkoda, że aż musiało się to przydarzyć, żeby niektóre osoby zrozumiały jak szybka jest Madzia.
Nie jest łatwo opanować- przewidywać sposób działania Madzi- swoich okularów nie złamała, niszczy tylko, aż okulary słoneczne- w tym roku, aż trzy sztuki w aucie- podczas jazdy.
Wzrok ma dobry tylko niewielki astygmatyzm, A dlaczego akurat okulary??? A dlaczego torebki, telefony? A dlaczego klucze? A dlaczego portfele? A dlaczego parasolki? A dlaczego sznurowadła w butach? A dlaczego...

4 komentarze:

 1. Aniu , ja jestem oburzona - z jakiej racji ty masz placic????? - czy Madzia ma orzeczenie niepelnosprawnosci dla przyjemnosci? - panie w szkole , lacznie z dyrektorka powinny sie wstydzic :-( - rozumiem twoj smutek i zniesmaczenie - mam nadzieje , ze kobitki beda na tyle profesjonalne, zeby nie wypominac Madzi , i tobie zdarzenia przy kazdej okazji brrrrr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego właśnie nie płacę, a sprawę dokończyła i prowadziła Nauczycielka Madzi- za co Jej dziękuję- bo jasno i wyraźnie została przedstawiona przez Nią sytuacja i takie stanowisko tez było p. dyrektor. Tez mam taka nadzieję, że zwycięży profesjonalizm :-)

   Usuń
  2. ufff.. Super, że nauczycielka MAdzi i dyrekcja tak się zachowały.

   Usuń
 2. a swoją drogą akcja typu okulary była tez dwukrotnie w orzecznictwie, ale tam na straży była mama ;-)

  OdpowiedzUsuń