niedziela, 16 marca 2014

Integracja sensoryczna z Zawodowcem bis :-)

Ostatnio usłyszałam, " po co Madzi tyle terapii? po co jej SI"- usiadłam z wrażenia
Jak to po co ? Żeby lepiej funkcjonowała, aby się umiała kontaktować i zachowywać w różnych sytuacjach i wśród różnych ludzi, albo po to, że to lubi- niezależnie jaki jest powód,
ćwiczenia z integracji sensorycznej po prostu Magdalenie pomagają :-)- poprawiła się równowaga, pracuje i funkcjonuje lepiej " przedsionek",to wodzenie wzrokiem, to przekraczanie osi ciała, to jazda na rolerze- dwa lata temu nie była możliwa, teraz jest, chodzenie "tiptopkami" jest- nie było- toż to równowaga i pewność chodu na wysokościach/ 15 cm nad ziemią/, to masaże różnymi strukturami, to przede wszystkim samodzielność!!! ubieranie się, zdejmowanie butów ich wiązanie, rozmowa z terapeutą, to kontakt z drugim Człowiekiem. Poza tym przeglądając diagnozę z przed trzech lat, aż buzia się śmieje takie postępy Panienka zrobiła :-)
 to pracujące i zadowolone Dziecko
 to docisk w maglu ;-)


Dziękuję Moni, że wspomagasz swoją pracą rozwój Magdalenki :-)) Ten uśmiech chyba sam mówi
za siebie :-)
Dzisiaj już niedziela, jako, że drzewa gną się w ukłonach- spaceru do lasu dzisiaj nie będzie, realizuje się właśnie wyjazd na basen.
Dobrej niedzieli

6 komentarzy:

 1. Aniu, każde dziecko musi mieć tyle terapii, ile potrzebuje. Agnieszka nie może pracować aktywnie, za słaby kręgosłup i stawy. Jednak praca merytoryczna, masaż i terapie statyczne, są dobrze widziane.
  Pamiętam Madzię, jakoś wtedy widziałyśmy się na turnusie. Z opisu i zdjęć, trudno uwierzyć, że to ta sama dziewczynka :) Cieszę się razem z Wami Aniu :)
  Pozdrawiam i życzę samych postępów!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu :-) z Tamtej Madzi została - szybkość ;-), ale rzeczywiście jest dużo dużo lepiej :-)))

   Usuń
 2. no właśnie -po co SI? :) :) moja Ela ostatnio oparzyla rączkę o żarówkę -dotknęła i przytrzymała nie czując bólu, ani gorąca- choćby po to SI jest potrzebne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że z rączką Eli w porządku ech, wiesz nie chce mi się już pisać definicji i wyjaśniać co i po co, ale wszystkie zmysły w przypadku naszych dzieci potrzebują pomocy- "ukierunkowania"

   Usuń
 3. Aniu, dziękuję za miłe słowa :-*

  OdpowiedzUsuń