czwartek, 10 kwietnia 2014

Przyjemne z pożytecznym

Jako, że w tym tygodniu nie mamy szczęścia z terapiami wyjazdowymi, wszystko robimy
w domu sami, wychodzi  z tego niezła zabawa, ale i ciężka praca.
Ringo bez problemu Panienka łapie i nawet rzuca tam gdzie zaplanuje
 

odbijanie piłki plażowej- hmm Magdalena wygrywa ze mną do zera,
stosuje dodatkowe odbicia głową :-)
to zdjęcie z wczoraj ale i dzisiaj odbijaliśmy/ praca ręka oko- czyli odbijanie piłki tenisowej rakietą-
to jest dopiero zabawa :-)
 a powyżej zabawa w zgadywanie: jakie to zwierze, ale i skupienie wzroku,
ale czytanie globalne to już spryt i jednak umiejętność sylabizowania daje efekty- choć spryciula trudniejsze wyrazy- rzadko oglądane próbuje podejrzeć ;-)
Dlatego niektóre tematy trzeba realizować ze wsparciem- taktylna terapia zrobiona przy jednym z ulubionych naszych filmów: "Makrokosmos"
 dbamy o prostą sylwetkę

 Robimy różne rzeczy- ale ubawiła mnie Panienka- bo sobie sama zrobiła wodzenie wzrokiem- za światłem latarki z telefonu- już ma tak opanowane terapie- że sama działa świetnie:-), były i ćwiczenia z przekraczaniem osi ciała- tutaj wykorzystałam krążki podawane wysoko lub nisko po przekątnej- czyli wodzenie wzrokiem też było ćwiczone, na deser masaż buzi i twarzy, kończąc masażem paluszków
teraz słuchamy Abby i przygotowujemy się do kąpieli.

Życząc dobrej nocy zacytuję bajeczkę Szymka- którą napisał sam- zadanie domowe:
Za górami za lasami, żyła sobie Rodzina Myśliwych, była ona uzbrojona po zęby. Pewno razu na zamek napadła armia czerwona. Wszyscy mieszkańcy królestwa walczyli dzielnie. Po pięciu dniach walki wygrała rodzina myśliwych. Najeźdźcy przegrali i ponieśli wielkie straty.

Oceńcie sami, czy czasem to nie ma nic wspólnego z Ukrainą...2 komentarze:

  1. Nooo, na nude nie mozecie narzekac ;) Zastanawia mnie tylko, jak udalo Ci sie corke przekonac do masazu w rekawiczkach? Ich zapach powoduje u mnie odruch wymiotny, dobrze, ze mam cierpliwego dentyste ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. hmm u nas nie ma problemu z rękawiczką- najlepsza guma do żucia wysiada przy rękawiczce ;-)- problem to mycie zębów, bo masaż buzi to już rutyna, choć 5 lat temu brrr- pogryzione palce, za nic nie mogliśmy rozluźnić mięśni i buziu- nadwrażliwość brrrr

      Usuń