wtorek, 23 czerwca 2015

Troszkę terapii

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, terapie kończą się, ale chwile na koniach..... trwają
i wielką radość sprawiają :-)
 to jeszcze z ostatniego malowania ;-)

Nie wiem jak u Was, ale czerwiec to chyba dobry miesiąc na koniec roku szkolnego- ten niezależny od nas pęd za..... właśnie za czym....? Spowodował tylko, że jesteśmy zmęczeni, że mimo ustawionej listy priorytetów, życie samo pozwala realizować tylko to jest zrobione, szarpanie się, żeby zdążyć ze wszystkim już dawno nam przeszło. Dlatego czas na wakacje, które będą w ruchu i na turnusach.
Na pierwszy turnus 28.06- 11.07 jedzie Magdalena z tatą-" krok do samodzielności" z Prodeste
w Ochotnicy Dolnej.
Szymek w Olejnicy- jak co roku obóz sportowy.
A teraz dziękuję Terapeutom Madzi- Monice, Oksanie, Ani, Ali, Dorocie, Paulinie, Rysi za ten rok wspólnych chwil, ale i pracy, bo przecież o to chodzi :-)
Madzia sama potrafi zrobić sałatkę: nie muszę stać nad Panną i zastanawiać się co tym razem pokroi, albo gdzie wbije nóż

składniki:
4 banany, sok z jednej cytryny, odrobina cukru, pokroić banany, sok wycisnąć, dodać cukier, wymieszać w salaterce i gotowe- potem Magdalena jeszcze spróbowała czy dobre- i zaniosła na stół.

Potrafi stać na jednej nodze- i prawej, i lewej zamiennie!!!!
zaczęła czytać
wyciszyła się
samodzielnie bez podporu wstaje z jednej nogi...., mogę wymieniać dalej, bo jest czym się dzielić, te drobiazgi  niezauważalne na co dzień u zdrowych dzieci- u nas są krokiem milowym do samodzielności.
Wiem, ze mam we wpisach ogromne zaległości, ale kiedyś uzupełnię.
Są chwile inne : to odwiedziny Dziadka, to wyjazd do Dziadka Janka, to wycieczka do aqua parku w Środzie Sląskiej i ulubione bańki


a przede wszystkim mamy Już Kobietę w domu

2 komentarze:

  1. Życzymy całej rodzince udanych wakacji, spokoju, odpoczynku od codzienności :-) A Magdalence udanego turnusu! Trzymajcie się ciepło!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za pamięć i Wam Jolu- samych dobrych chwil

      Usuń