czwartek, 9 lipca 2015

Zakończenie roku szkolnego i co dalej?

Pierwszy etap edukacji szkolnej za nami- Magdalena odebrała świadectwo sama z środka sali od Dyrektora- niby nic- a jednak wiele- wyczytana poszła sama, świadectwo otrzymała, uścisk dłoni i powrót do ławeczki/ po drodze tylko jedna ulubiona Pani, z którą przyszła do mamy.

 P. Magdaleno- BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TE 3 LATA
 Piękne pamiątki- zdjęcia od pierwszej do trzeciej- migawki z zajęć
P. Sabinko- mam nadzieję, ze zobaczymy się we wrześniu- dziękuję za ten kolejny rok :-)
To pozytywne elementy, natomiast negatywne są takie, żeby mogła przejść do kolejnego etapu- potrzeba kolejny papier z poradni pedagogiczno- psychologicznej.... to jest chore, głupie, niepotrzebne, poradnia znowu nam się zmieniła, znowu kserowanie wszelkich papierów- od połowy czerwca zbieram się żeby pojechać- i na razie tylko ciarki po plecach mi łażą- na samą myśl, że muszę znowu coś komuś udowadniać- najgorsze jest to, ze to wszystko to fikcja, bo co z tego, ze masz takie a nie inne zapisy w orzeczeniu, czy zagwarantowane w ustawach- kiedy rzeczywistość brutalnie rzuca Cię na betonową ścianę......
po tylu latach powinnam być już odporna na te wszystkie bzdurne papierkowe sprawy, ale popadam
w apatię.
i za mamą Emila zaczynam wizualizować ;-) - polecam Wam- tego bloga- Ta Kobieta pisze niesamowicie :-) nie zapominajcie - jak znacie o blogu Doroty- mamy Piotra- i chociażby ostatni wpis : "wa wa wakacje"

2 komentarze:

  1. Aniu, czemu poradnia Wam się zmieniła? My podlegamy pod ppp nr 5, z tego co wiem, ta poradnia zajmuje się wydawanie orzeczeń dla dzieci z autyzmem nie tylko z Wrocławia, ale z okolicznych powiatów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. te parę lat temu- podlegaliśmy pod poradnię na Czajkowskiego- bliżej i jakoś znaliśmy się- ta to nowość dla nas

      Usuń